Click
شيرينى فروشى روشه
سيما سعيدى


در *خيابان گاندى*، نبش ورودى همت به گاندى، درست کنار مغازه‌ای که بر سردرش سيب گاز آپل مکينتاش نقش بسته يک مغازه کوچک باز شده که تقريباً ديده نمی‌شود، چون ورودی آن چند پله از سطح خيابان پایین‌تر است. اما اين مغازه استثنايى است و در تهران کاملاً منحصربه‌فرد – يک شيرينىفروشى، آن هم از نوع لبنانى.

*روشه* نام منطقه‌اى توريستى در لبنان است و نام یک *شيرينىفروشى* در تهران. ديدن ويترين مغازه هيچ نشانى از شيرينى ندارد. يک شيشه شربت، چندين شيشه عسل، و شيشه‌هايى که فقط برچسب ۵۰۰۰ تومان دارد با دانه‌هايى که گويا دارويى است. این دانه‌ها به گفته فروشندهْ غذای ملکه زنبورهاست؛ انرژی‌زاست و مقوی، و در کاهش قند و چربی مؤثر است. 

وقتى وارد مغازه مىشويد سمت چپ پيشخوانى قرار داد پُر از سينىهاى بزرگ گرد، و کنار هر سينى نام شيرينى و محتويات آن نوشته شده است. باقلوا، يا به لبنانى *بقلوه*، بيشترين تنوع را دارد و بعد *معمول* (به عمل آورده شده) و نوع ديگرى که *جوز الهند*. و جوز الهند همان «نارگيل» خودمان است. قيمت شيرينىها از کیلویی ۲۵۰۰ تومان شروع مىشود و به ۵۰۰۰ (بقلوه‌ها) خاتمه مىيابد. هراز چندی شیرینی تازه‌ای به مجموعه لبنانی اضافه می‌شود.

روشه به شیرینی بسنده نکرده است. در انتهاى مغازه يخچالىست که دو نوع *پنير* لبنانى و چندين نوع *ماست چکيده* در آن چيده‌اند. پنیرها برای ساخت نوعی از شیرینی لبنانی استفاده می‌شود و البته می‌توان مثل هر پنیر دیگری آن را خورد، با نان و سبزی. ماستها اما کاملاً خاص، با انواع ادويه مخلوط شده، و خوشمزه‌اند. چندين ظرف دردار زيبا هم در دست راست مغازه روى طاقچه‌اى شيشه‌اى قرار دارد که بعضی از آنها پر از *زيتون* است. زيتونها البته مزه‌هاى مختلف دارد و هر یک را با مواد مختلف پرورده‌اند، از جمله انبه، ذرت انگشتی، و سبزیجات.

روشه پيش‌غذاهاى لبنان را نيز عرضه می‌کند. مژده بدهم که ظاهراً آشپز لبنانى و تيم‌اش در تهران مطبخی به هم زده‌اند . در کار فرآوری پیش‌غذاهای لبنانی‌اند. *تبوله* و *حُمُس* از پیش‌غذاهایی است که در روشه عرضه می‌شود. به دلیل آشنا نبودن بسیاری از علاقمندان به خوردنی‌های لبنانی و فروشگاه روشه، این محصولات با سفارش قبلی به فروش می‌رسد و این خود تازگی غذا را تضمین و تأیید می‌کند. حُمُس کیلویی ۳۰۰۰ تومان است و ترکیب فوق‌العاده آن نخود، اَرده (همان ماده اولیه حلواارده خودمان)، آبلیمو، روغن زیتون و سیر است. این پیش‌غذا که ما را سیر می‌کند ظاهراً اشتهای لبنانی‌ها و اعراب را برمی‌انگیزاند. تبوله اما پیش‌غذایی اشتهاآور است. جعفری فراوان، مقداری بلغور نم‌کرده، گوجه‌فرنگی ریز شده، روغن‌زیتون، آبلیمو و البته گاهی فلفل ترکیب جادویی تبوله است. هر کیلو تبوله ۲۵۰۰ تومان است.

مدیر روشه اخلاق نسبتاً خوبی دارد. کارکنان هم پسران جوانی هستند که با علاقه کار می‌کنند. ورود شما به روشه همیشه با چشیدن یک نوع باقلوا همراه است. اگر بخواهید قبل از خرید شیرینی، زیتون، پنیر،......آن را امتحان کنید از شما دریغ نمی‌شود. بعضی وقتها مربا هم در یخچال روشه دیده می‌شود، مثل مربای هندوانه (هم پوست و هم مغز) که در شکلهای برگ و ماهی و گل تزیین شده است.

دیگر محصول این فروشگاه لبنانی نوعی *خرمای پرورده* است. خرما  هسته‌گرفته‌شده و با ادویه‌هایی مثل زنجبیل و دارچین و کنجد یا گردو مخلوط و در پودر نارگیل یا براده‌های رنگی (ترافل) غلطانده شده است. اگر ادویه‌ها را دوست داشته باشید خرمای راحت و تمیزی را می‌خورید. هر کیلو از این پرورده ۳۰۰۰ تومان است. در ماه رمضان *زولبیا* و *بامیه* لبنانی هم عرضه می‌شود که ترکیب اصلی آن مغز جوانه گندم است و نه نشاسته. این شیرینی روزه‌داران در روشه با شکل دیگری عرضه می‌شود که کاملاًً با همتای ایرانی آن تفاوت دارد.

به هر حال روشه در تهران موجود است و هر کس که با آن آشنا شود مشتری خواهد شد. همانطور که قبلاً گفته شد فروشگاه از سطح خیابان به سختی دیده می‌شود، اما گاه وانت‌بار سفید رنگی کنار خیابان گاندی ایستاده و نام شیرینی‌فروشی را با تابلویی بزرگ بر خود دارد و احتمالاً هنگام تردد در سطح شهر توجه را جلب می‌کند. بد نیست بدانید این وانت شیرینی را از کارگاه یا آشپزخانه به فروشگاه می‌آورد. آشپزخانه در یکی از نقاط جنوبی شهر است. اخم نکنید همه چیز در روشه تمیز به نظر می‌رسد.

شما برای سفارش و کسب اطلاعات بیشتر به شماره تلفن روشه احتیاج دارید و برای خرید کردن به آدرس آن: خ گاندی، نبش بزرگراه همت‌، ‌شماره ۳۴، و تلفن ۸۸۸۹۳۴۷، ۸۸۸۹۳۴۸ است.